ÚvodKalendář akcíVýstavyArchitektura na UMPRUM 2018: výběr těch nejlepších klauzurních prací
Výstavy

Architektura na UMPRUM 2018: výběr těch nejlepších klauzurních prací

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Výstavy v celé ČR.
Výstavu studentů ateliérů architektury a výběr z jejich klauzurních prací můžete spatřit ve Winternitzově vile od 4. 2. 2018 do 4. 4. 2018. Kurátorem výstavy je doc. ak. arch. Bohumil Chalupníček.
Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze a galerie Winternitzova vila spolu podepsaly memorandum o spolupráci, v rámci kterého se budou ve vile pravidelně pořádat výstavy studentů UMPRUM.

Ve Winternitzově vile UMPRUM představí výběr těch nejlepších klauzurních prací ze čtyř ateliérů katedry architektury. Každý ateliér má svůj vlastní specifický přístup a směrováním k architektuře.  Ateliér architektury I vede doc. Ing. akad. arch. Jan Šépka a tématem semestrálních a klauzurních prací v zimním semestru 2017/2018 byla Slovanská epopej Praha. Ateliér architektury II vede prof. Ing arch. Ivan Kroupa, u něj měli studenti zpravovat téma: Můj svět (osobní vize), Přežití (workshop Kostarika), Hranice města (workshop Medellín), Baroko (urbanistický workshop Měšice), Těšnov (doplnění zástavby). Studenti z třetího ateliéru pod vedením prof. ak. arch. Imricha Vaška představí klauzurní projekt: Acoustic cave – pavilon pro Salone Internazionale del Mobile v Miláně. Poslední téma, na které se můžete těšit je velmi aktuální: Z ostrova na břeh a zpět/objekt pro překonání/propojení břehů Císařského ostrova a Troji. Zpracovávali ho studenti Ateliéru architektury IV pod vedením doc. Mgr. ak. arch. Romana Brychty.
 
O Winternitzově vile
Winternitzova vila slavného architekta Adolfa Loose a Karla Lhoty se díky velkému zájmu veřejnosti otevřela 25. dubna 2017 trvale jako galerie. Je možné ji navštívit vždy od neděle do středy mezi 12. a 18. hodinou a každou sobotu v rámci komentovaných prohlídek. Návštěvníci si mohou nejen v klidu prohlédnout dílo Adolfa Loose (a obdivovat jeho mimořádný způsob členění prostoru tzv. raumplan), navštívit aktuální výstavu a stálou expozici mapující osud vily od třicátých let, ale také si užít unikátní prostory při některém z doprovodných programů. Pravnuk Josefa Winternitze, který nechal vilu postavit pro svoji rodinu v roce 1932, zde pořádá v duchu tehdejších salonů přednášky o dějinách umění a architektuře, divadla, koncerty a swingové tančírny.

O Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze
Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze byla založena v roce 1885. Po celou dobu své existence se řadí mezi nejkvalitnější vzdělávací instituce v zemi. Důkazem je množství úspěšných absolventů, kteří patří mezi respektované odborníky s prestiží přesahující hranice České republiky. Škola se dělí na katedry architektury, designu, volného umění, užitého umění, grafiky a katedru teorie a dějin umění. Jednotlivé katedry se dále člení na ateliéry dle své odborné specializace, vedené uznávanými osobnostmi české umělecké scény. Dvakrát do roku je škola otevřena veřejnosti při prezentacích studentských prací “Artsemestr“. Každoročně pořádá více než 15 výstavních akcí, z toho polovinu v zahraničí. Pražská UMPRUM, jako jediná středo a východoevropská škola, figuruje v indexech prestižních evropských a světových uměleckých učilišť.

Aktuality