Geologická expozice je umístěna v bývalém lomu Čížkova skála, který leží na okraji Kutné Hory. Sám lom je geologickou raritou – nasedají zde křídové vrstvy na starší kutnohorské krystalinikum, tvořené rulou. V expozici je umístěno 43 ukázkových bloků hornin z Kolínska, Kutnohorska a Vysočiny.
Na terasách v bývalém lomu jsou umístěny velké kamenné bloky, které charakterizují rozmanitost kutnohorského krystalinika. Kameny byly svezeny z funkčních i zaniklých lomů i dalších míst. Následně byly exponáty očištěny a na každém bloku byla vyleštěna ukázková ploška, která návštěvníkům ukazuje krásu vnitřní struktury kamene.
Jednotlivé kusy hornin mají na sobě připevněné tabulky s popiskem a lokalizací, včetně popisku v Braillově písmu. Struktura, lom i zrnitost kamene je totiž velice rozdílná a mohla by být zajímavá i pro nevidomé. Expozice je vybudována tak, aby byla přístupná pro pěší i vozíčkáře a maminky s kočárky.
V expozici je umístěn i velký stojan s podrobnými informacemi o jednotlivých kamenech, jejich nalezištích, užití, včetně mikrofotek. Připravuje se i propojení s elektronickou databází na webu sdružení Denemark, které expozici realizovalo. Expozice sama leží na trase naučné stezky "Kolem Kutné Hory", na konci Královské procházky. Celý projekt odborně zaštítila Česká geologická služba.