Cílem geoparku je představit široké veřejnosti kouzlo místní krajiny, spoluvytvářené geomorfologickými procesy a následným působením člověka, zachyceném v pozůstatcích po hornické a důlní činnosti, ve využití místních hornin ve stavitelství a v umění nebo ve stopách dějinných událostí.
Cílem národního
geoparku GeoLoci je nejen poukázat na
zajímavé přírodní úkazy a útvary, ale také ukázat šetrným způsobem veřejnosti a turistům, jak bohatství přírody dokázal během staletí využít člověk. Třeba při hornické činnosti nebo při lázeňství.
Mottem geoparku GeoLoci je
Krajina s duší. Park chce přilákat turisty na
Konstantinolázeňsko, kde člověk dokázal využít
minerální prameny, na
Plánsko a Stříbrsko, kde zase fungují hornické spolky, ve
Stříbře je dokonce i
Hornický skanzen. Zajímavý je také například čedičový vrch Vlčí hora nebo lokalita Michalovy hory.
Ačkoliv je geopark v podstatě oblast s vybranou sítí geologicky zajímavých lokalit, nemusí být zaměřen pouze na geologii. Geopark je symbolem propojení místních subjektů, jejichž společným zájmem je pečovat o zajímavé lokality v regionu, přičemž důvody mohou jít napříč uměle vymezenými obory lidské činnosti. Prvořadým a stále aktuálním
úkolem geoparku by měla být, dle možností,
ochrana geologického dědictví. S tím ovšem úzce souvisí také usilovná osvětová činnost. Činnost geoparků má přispívat ke zvelebování přírodního prostředí a k udržitelnému rozvoji území, veřejnost je zde srozumitelnou formou seznamována s výsledky vědeckého výzkumu. Motivací k jejich návštěvě má být poznávání, nikoliv pouze rekreace. Program pro návštěvníky je veden
zásadami ekoturistiky a poznávací turistiky.
Region Tachovska vedle geologických zajímavostí v terénu oplývá bohatou montánní historií. Této problematice se věnují
hornicko-historické spolky v Plané a ve Stříbře, které svými aktivitami a seriózní publikační činností fakticky naplňují cíle geoparku.