Stálé expozice obsahují geologii a paleontologii, archeologii a historii zámku a podlažického kláštera, zajímavostí je model KODEXU GIGAS, jehož originál je uložen ve Švédsku.
Městské muzeum v Chrasti je umístěno v budově
zámku, který byl v minulosti sídlem královéhradeckých biskupů, později jejich letním sídlem, nyní je v majetku města
Chrasti.
Stálé expozice
Geologie a archeologie
Expozice prezentuje sbírku zkamenělin a archeologického materiálu z Chrasti a okolí, převážně z rosické cihelny a okolí chrašického kostela.
Tajemství Ďáblovy bible
Codex Gigas vznikl pravděpodobně v benediktinském klášteře v Podlažicích. A tomuto fenoménu je v muzeu vyhrazena část expozice, kde je vystavena kopie bible, archeologické nálezy z klášteřiště a podrobné popisy o jejím vzniku a putování.
Pod křídly černých orlic
Historie města Chrasti, pověsti, majitelé panství, významné budovy, církev, vodárenství, železnice, školství
Život na zámku biskupském
Chrast je neoddělitelně spjatá s dějinami královéhradeckého biskupství. Na obrazech od Antonína Machka a litografiích Fredricha Dewertha se představují osobnosti biskupství s velmi úzkým vztahem k Chrasti a jejímu okolí.
Chrastečtí umělci a osobnosti
Mezi významné chrastecké osobnosti neodmyslitelně patří malíř Antonín Machek, Jan Kokeš, Karel Balíček, Josef Žemlička, dále operní pěvec Antonín Zlesák, violista Antonín Hyksa s další.
Řemesla a řemeslníci
Expozice se věnuje řemeslům, která se v Chrasti po staletí udržovala a dědila, jako např. kovářství, pernikářství, tkalcovství, nožířství, kloboučnictví, pumpařství.
Žakárové stavy
Vystaveny jsou dva spojené stavy s žakárovou nadstavbou a dřevěnými štítky, na kterých se tkal bohatě zdobený brokát.
Kaple sv. Jana Nepomuckého
Zámecká kaple vystavěná ve 20. letech 18. století byla vymalována r. 1891 podle návrhů emauzských benediktinů v beuronském stylu.
Muzeum pořádá krátokodobé výstavy – v muzejní galerii výstavy obrazů, fotografií a grafiky, v prostorách bývalé kaple se pořádají vernisáže výstav a koncerty.