Dům č. 22 na náměstí T. G. Masaryka má tři štíty o různých šířkách. Vznikl zřejmě ze třech domů, z nichž levý byl jednopatrový. Základy domu jsou gotické a je zde i začátek chodby, která dle pověstí vedla ke kostelu. Stavba je v zásadě renesanční.
Ve dvoře jsou ještě části klenutých koníren. Během doby se poznamenalo některými úpravami baroko i klasicismus. V roce 1922 byla trojdílná střecha se třemi štíty nahrazena střechou společnou s hřebenem sever – jih a současně byla prováděna oprava fasády. Přitom došlo nad vraty k objevení fresky koňských potahů s kočárem. Pro nezájem památkových organizací však byly fresky zabíleny a při dalších opravách a rekonstrukcích došlo k jejich úplnému zničení a fasáda byla nově omítnuta.
Dům se připomíná v roce 1608, kdy jej koupil poštmistr Martin Wolf. V dalších letech do roku 1859 byl v držení poštmistrovské rodiny Bejlovců a spolu se sousedním domem sloužil jako dům poštovský.
Při poslední opravě objevili dělníci střepy s vlysem a jednoduchými symboly z druhé poloviny 15. století. V největší místnosti v pravé části domu byly již ve 30. letech minulého století sneseny barokní vlysy na stěnách. Od roku 1972 zde působila Lidová škola umění, dnes Základní umělecká škola.