Torzo letounu pomáhali v květnu 2011 vyzvedávat ze země členové jindřichohradeckého Klubu letecké historie, jejímž členem je i archeolog muzea Vladislav Burian. Stroj byl v hloubce pěti metrů téměř 70 let. Až letos se podařilo přesněji určit, kde by sestřelené letadlo mohlo ležet. Výstavu chtějí nadšenci z klubu navíc pravidelně obměňovat.
Spolu s dalšími kolegy z klubu se pokusí zajistit další nové objekty připomínajícíc leteckou bitvu z druhé světové války. Postupně budou obměňovat i vystavované části zrekonstruovaného letounu Focke-Wulf Fw 190, jelikož všechny komponenty se do prostor expozice najednou nevejdou.
Letecká bitva nad Jindřichohradeckem se uskutečnila v srpnu 1944. Pilot zmíněného letounu Hubert Engst se stačil při bitvě katapultovat, absolvoval potom ještě další letecké boje a válku přežil. Engst byl podle historiků vynikající stíhací pilot. Na Jindřichohradecku se podle odborníků nachází pod zemí torzo ještě jednoho sestřeleného letadla. Klub historie letectví by jej v budoucnu rád nalezl a vyzvedl. Zbytky většiny strojů, které se nad územím tehdejšího protektorátu zřítily, však mířily zpátky do výroby. Němci z nich ke konci války, kdy měli nouzi o materiál, dělali zbraně nebo munici.