V Klenčí se narodili a působili zde duchovní a spisovatel Jindřich Šimon Baar (1869 – 1925), skladatel Jindřich Jindřich (1876 – 1967) a spisovatel Jan Vrba (1889 – 1961). V současné době je Klenčí vyhledávaným turistickým centrem.
Městečko Klenčí pod Čerchovem leží na úpatí
Českého lesa v nadmořské výšce 440 – 570 m. Bylo založeno jako jedna z 11 privilegovaných chodských vesnic v okolí
Domažlic na ochranu hranic Českého království. První písemná zmínka pochází z r. 1325. Střed obce byl v roce 1996 vyhlášen
vesnickou památkovou rezervací zahrnující areál "Staré pošty", kostel sv. Martina z r. 1743, Baarovo muzeum, faru a typickou venkovskou zástavbu.
Návštěvník si může prohlédnout
Muzeum J. Š. Baara, budovu Staré pošty či
pomník tohoto
spisovatele na Výhledech. Baarův památník vznikl v r. 1926 z odkazu J. Š. Baara rodnému městečku, a to původně pouze v patře budovy Baarova domu, v 80. letech 20. století se pak expozice rozšířila i do přízemí. Prohlédnout můžete
expozici historie Klenčí do roku 1945 s přehledem i o dalších rodácích, dále pak
literární památník J. Š. Baara, připomínající jeho životní pouť, tvorbu a jeho byt. Expozice se vztahuje také k historii a národopisu Chodska a dílu slavného rodáka, jehož vrcholné dílo věnoval rodnému Chodsku – tzv. chodská trilogie: Paní komisarka, Osmačtyřicátníci, Lůsy je osobitým typem kroniky.
Pro milovníky folklóru se každoročně pořádá na začátku července
národopisná slavnost Výhledy.