V leteckém muzeu Koněšín si prohlédnete exponáty ze všech stran. Mimo samotných letadel a další techniky můžete nahlédnout také do kokpitů těchto strojů. Najdete zde i MiG-15UTI v provedení jako létající laboratoř sloužící k vývoji první československé vystřelovací sedačky.
Letecké muzeum Koněšín bylo založeno v roce 2016 a mezi jeho aktivity patří vytváření sbírky exponátů souvisejících s leteckou historií a to převážně československého a českého letectví. Dále se zabýváme opravami a restaurováním letecké techniky.
V expozici najdete nejen letadla (např. MiG-21, Aero Ae-270 Ibis, Su-25K, L-39 Albatros, L-13 Blaník, MiG-15UTI v provedení jako létající laboratoř sloužící k vývoji první československé vystřelovací sedačky, jeden ze dvou dochovaných kusů, vrtulník (Mi-24D), ale také velké množství exponátů spojených s letectvím a školním letectvím. Ať už jde o simulátory a trenažery (např. britský D4 Link Trainer, TL-21, trenažér pro cvičný proudový letoun Alphajet a další), školní pomůcky, motory a agregáry (mnoho z nich v řezu) nebo letecké přístroje.
Návštěvníci mají možnost také nahlédnout do restaurátorské dílny, nebo přijít na některou přednášku, promítání nebo jinou akci na které se předvádí i funkčnost některých exponátů. Navíc lze nahlédnout i do kokpitů některých exponátů a kde to nevyžaduje bezpečnost pro návštěvníky, tak nejsou umístěny zábrany. To poskytuje možnost obhlédnout si exponáty ze všech stran.
Plánovaný hangár
Exponáty muzea stojí volně v areálu, ale povětrnostní podmínky jim škodí. Proto je v plánu postavit nový hangár, vysoký až 8 metrů a 60 na délku. V něm návštěvníci naleznou většinu exponátů, řezy motorů či letecké simulátory. Hangár není úplně levná záležitost, a proto se koněšínské muzeum rozhodlo oslovit všechny letecké fanoušky, aby přes platformu hithit.com přispěli na jeho stavbu.