Schejbalova vila je jedinečný prostor, který stále dýchá svobodným duchem první republiky a navozuje tak příjemně uvolněnou atmosféru. Vilu je možné si pronajmout na události různého druhu.
Majitelé se snažili co nejvíce zachovat autenticitu místa a ducha doby, proto bude čas strávený ve vile jistě nezapomenutelným zážitkem pro všechny zúčastněné. Pro veřejnost připravujeme v prostorách vily přednášky, kurzy, promítací dny a další kulturní akce.
Současní majitelé se i přes nepříliš vhodné výchozí podmínky, kdy zahrada vily ustupovala nově vznikajícímu obchodnímu centru, nakonec rozhodli do vily investovat, oživit prvorepublikového ducha této unikátní stavby a její využití umožnit, co nejširšímu okruhu uživatelů a veřejnosti.
Zachování co nejvíce z autenticity původní stavby bylo od počátku hlavní myšlenkou pro její další využití. Na revitalizaci se ideově podílel
architekt David Vávra, který podobně krásné stavby propagoval v pořadu Šumná města.
Ve vile najdete kavárnu Nedělku.
Historie vily
František Schejbal ml. (1890 – 1976) se po návratu z válečné fronty v roce 1918 rozhoduje oživit parní pilu a obchod s dřívím v Chocni, kterou založil jeho otec, a jenž mu po své nedávné smrti odkázal. Díky kontaktům ze studijních pobytů v Anglii se mu daří získat první významný obchodní kontrakt na export řeziva do Itálie. Obchod vzkvétá a Franzi si nechává vybudovat reprezentativní vilu v areálu svého podniku.
Plány novoklasicizující prvorepublikové vily, která vyniká souměrným rozvrhem průčelí a hladkým omítkovým pláštěm posetým na několika místech plastickými kruhovými terči, nakreslil v říjnu roku 1920 benešovský a pražský architekt Antonín Plíhal.