Merlet je zárukou nejvyšší kvality, celý program letošního Křivoklání bude doslova nabitý atmosférou středověku a chrabrých rytířů. Návštěvníci si budou moci dosyta užít turnajová klání i rytířské souboje plné akčních scén a zábavy. Čeká vás nabitý program nazvaný "Velký biják" – turnaj filmových hrdinů, šermířské souboje, turnajová klání, rytířský průvod, filmoví koně i dravci, dobová hudba, párová akrobacie, divadlo, kejklíři, dobrodružství s rytířem Merletíkem, dobového tržiště a další zajímavá čísls programu, který je zaměřen na celé rodiny.
Ani letos nebude při Křivoklání chybět zábava pro děti. Nejmladší návštěvníky jistě potěší chůdaři a mistři silové akrobacie Aventyr. Ti předvedou několik scén: Tajemství života, Oceán prachů a Sen noci svatojánské. Proběhne průvod a turnaj rytířů bájné Valhally, které doprovodí mýtické postavy, včetně okřídleného koně. Své umění předvede také sokolník Teir. O hudbu se postará skupina Benedictus.
Děti si opět užijí velice oblíbenou stezku rytíře Merletíka, která účastníky povede po stopách filmů, které šermíři ze skupiny Merlet natočili. Každý účastník na závěr obdrží Rytířský glejt s pokračováním pohádky o rytíři Merletíkovi.
Dobový jarmark a taverny
Medovina i pivo potečou proudem, vzduch provoní svařené víno, chuťové buňky podráždí opékaná slanina, placky, buřty, staročeské polévky a pečené maso, děti zajásají nad tureckým medem, sladkými plackami a perníkovými dobrotami. Všichni si dozajista přijdou na své, zkrátka – jarmark. Trhovci nabídnou rukodělné výrobky a drobnosti pro radost a potěchu duše. K dispozici budou i dětské dílničky. V hradních tavernách se skvěle postarají o chuťové buňky příchozích. O pivo, víno, medovinu, burčák, opékanou slaninu, pečené maso, placky, sladkosti a lahůdky všeho druhu nebude nouze.
Křivoklání se bude v sobotu i v neděli konat od 10:00 do 18:00 hodin. Za vstup zaplatí dospělá osoba 300 Kč, děto do 15 let 200 Kč a dětu do 6 let mají vstup zdarma.
Křivoklát – obávané vězení
Během návštěvy Křivoklání nezapomeňte na prohlídku královského hradu. Ten nechal v 12. století zbudovat jeden z přemyslovských knížat jako útočiště k radovánkám a lovu. Za vlády Přemysla Otakara II. se Křivoklát stal reprezentačním sídlem českých králů. Bohužel během své historie byl několikrát poškozen ničivým požárem, a dokonce se stal obávaným vězením. V jeho celách pobýval například panovník Karel IV. či královský alchymista magistr Edward Kelly, jemuž se sice podařilo z vězení uprchnout, ale při útěku si zlomil nohu tak nešťastně, že mu jí museli amputovat. Záchrana Křivoklátu přišla s nástupem šlechtického rodu Fürstenberků, kteří zrekonstruovali severní tzv. Královnino křídlo a zanechali výjimečnou knihovnu s 50 000 svazky iluminovaných rukopisů, zdobených prvotisků a vzácných disertací.