Prohlídka s princeznou je určena především pro dětské návštěvníky, trvá cca 25 minut a zahrnuje nejkrásnější soukromé a reprezentační prostory (schodišťovou halu, soukromé apartmá kněžny, přijímací salon, knihovnu, velkou jídelnu atd.). Tato trasa je určena pro rodiny s dětmi a je vedená princeznou, která zábavnou a nenáročnou formou seznámí děti s tím, jak se dříve princům a princeznám na zámku žilo. Během této prohlídky jsou rodiče bráni pouze jako doprovod, výklad neobsahuje žádné odborné informace o historii zámku a jeho majitelích. Jednotné vstupné na prohlídku je 160 Kč, pro děti i dospělé, děti do 5 let mají prohlídku zdarma. Okruh je otevřen vždy od 10:00 do 16:00 hodin.
Zajímavý bude i pohled do expozice Zlatý poklad. Jedná se o trezorovou místnost s kolekcí vzácných předmětů ze sychrovských sbírek, mezi kterými najdete zlacené kalichy, monstrance a slonovinové sošky. Další částí expozice je sbírka šperkařských plastik z dílny významného českého umělce Františka Khynla, které České republice tento turnovský rodák věnoval. Jeho tvorba měla své kořeny v tradičním českém šperkařství a byla výrazně ovlivněna jeho dlouholetým působením v Austrálii, USA a prací pro přední světové klenotnické firmy (např. Tiffany, Cartier, David Webb). Jednotné vstupné na prohlídku stojí 100 Kč.
Cesta za medvídky a hra v anglickém parku
A pozor – zámecké sklepení ukrývá výstavu obrázků medvídků v různých životních situacích. Pokud máte menší děti předškolního věku, bude je to určitě zajímat. Výstava kouzelných obrázků s příběhy medvědů volně doplňuje hru nazvanou Cesta za pokladem medvědího klanu. S mapkou v ruce budete hledat v rozlehlém zámeckém parku různé indicie, a když vše vyřešíte, čeká vás drobná medvědí odměna.
Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámecké pokoje jsou zařízeny původním nábytkem, obrazy a dalšími doplňky; většina místností také vyniká bohatou řezbářskou výzdobou. Zámek je veřejnosti zpřístupněn ve značném rozsahu, takže jeho prohlídka poskytne návštěvníkům dokonalou představu, jak se ve 2. polovině 19. století žilo na venkovském sídle bohaté šlechtické rodiny.