Novinky ve světě rozhleden se rok od roku liší; někdy je jich jen pár, někdy se seznam utěšeně rozroste. Loňský rok patřil k těm "úrodnějším", takže aktuality i novinky ze světa rozhleden a vyhlídek se odrazily i ve výsledcích ankety Rozhledna roku 2020.
První místo patří
rozhledně Holedná nad brněnským Jundrovem. Rozhlednu postavila a spravuje společnost Lesy města Brna, která pečuje o celou
oboru. Ocelová
věž měří 35 metrů a na její vrchol, tedy na plošinu ve výšce 34,32 metru vede
208 schodů. Z vyhlídkové plošiny je výhled na město, přehradu i
Drahanskou vrchovinu. Areálem vede naučná stezka po zpevněných cestách, vhodná je i pro malé děti a seniory a hodí se jak k odpolední procházce, tak i ke kondičnímu běhu.
Další oceněnou stavbou, která vybojovala
druhou příčku, je rozhledna
Chalupská Štěpánka. Vyhlídková věž je stavbou solitérního charakteru na nezastavěném vrcholku nedaleko obce Zemětice na Plzeňsku. Svou podobou vychází ze starověkých, až středověkých stavebních postupů obranných věží. Kolem věže je upraven terén, z kterého je přístup do 2. patra po venkovním schodišti a vytvořena dřevěná kůlová palisáda se vstupní brankou.
Třetí místo patří další nové rozhledně, a to
Šibeníku u Nového Hrádku. Rozhlednu na vrcholu Šibeníku postavil městys Nový Hrádek, který pro jej výstavbu využil vysloužilý tubus větrné elektrárny. Návštěvnické infocentrum vybudované u rozhledny z bývalé trafostanice větrníku by mělo veřejnosti začít sloužit na jaře roku 2021.
Rozhlednou na
čtvrtém místě je
Amálka u Českých Petrovic, za ní se pak umístily rozhledny
Špička u Tanvaldu,
Žaltman v
Jestřebích horách,
Feistův kopec u Olešnice v Orlických horách,
rozhledna Na Větrné horce u Vysoké Srbské,
Lucemburkův kopec u Malečova a
rozhledna U Obrázku ve Starovičkách.