Výstava Uměleckoprůmyslové museum v Praze vychází z obsáhlého výzkumu, jež vyvrcholil reprezentativní expozicí Paolo Venini a jeho dílna kurátora Marina Baroviera na ostrově San Giorgio Maggiore v Benátkách na přelomu let 2016 a 2017.
V upravené podobě a s vkladem české kurátorky Sylvy Petrové ji nyní uvádí Uměleckoprůmyslové museum v Praze. Itálie platí bezesporu za sklářskou velmoc. Je na čase, aby česká veřejnost dostala příležitost důkladněji poznat její soudobou sklářskou výrobu a design. Expozice představuje stovku předmětů zapůjčených ze soukromých sbírek.
Ústřední postavou prezentace benátského skla mezi lety 1934–1959 je osobnost Paola Veniniho, zakladatele a uměleckého šéfa muránské firmy Venini a designéra děl, která jeho dílna s úspěchem vyráběla a prodávala v Evropě i zámoří. Kromě Veniniho prací výstava představuje též tvorbu vybraných designérů, s nimiž Venini spolupracoval. Jedná se o umělce Tobiu Scarpu, Charlese Lina Tissota, Gio Pontiho, Riccarda Licatu či Kena Scotta.
Unikátní výstava benátského skla vznikla ve spolupráci s významnou mezinárodní institucí Le Stanze del Vetro se sídlem v Benátkách, která se věnuje kulturním projektům, workshopům, seminářům a výstavám, jež vznikají na základě výzkumu moderního a současného uměleckého sklářství.