Z kláštera premonstrátů v Teplé se můžete vydat do Skoků, místa, kde stojí jeden z nejslavnějších mariánských poutních kostelů Navštívení Panny Marie. Po obnovené poutní trase dlouhé 68 kilometrů dojdete do zvláštního místa, kde se čas zastavil.
V 60. letech obec zanikla a uprostřed, lesů a polí zůstal stát jen krásný kostel, bývalý poutní hostinec, hřbitov a terasy a základy připomínající místa, kde kdysi stála lidská obydlí. Nevede sem elektřina ani silnice.
Do Skoků vede značená stezka, která začíná u kláštera v Teplé a kopíruje staré poutní cesty, kterými do Skoků po staletí mířily zástupy putníků. Místo klasické turistické značky je ale vyznačena hvězdami, symbolem Skoků. Její trasa vede magickou krajinou, územím Tepelska, Toužimska a Žluticka. Spojuje řadu zajímavých a pozoruhodných míst těchto mikroregionů. Součástí vyznačené poutní trasy je také 14,6 km dlouhá naučná stezka Davidova stezka. Trasa stezky propojuje klášter trapistů Matky Boží v Novém Dvoře, Útvinu (působiště stavitele skokovského chrámu J. Schmieda), Toužim (působiště autora skokovského obrazu J. W. Richtera) a Skoky. Ze Skoků stezka pokračuje do Žlutic, kde pěší část putovaní končí. Poutníci se pak vracejí do Teplé po regionální železnici vlakem přes Bečov nad Teplou.
Šest kilometrů na severozápad západ od Žlutic, sedm kilometrů na jihovýchod od Bochova, pod Vraním vrchem vysoko nad údolím Střely, se vypíná mohutný barokní poutní kostel Navštívení Panny Marie. Vznik zdejšího poutního místa můžeme datovat do roku 1717, kdy zde jeden z místních sedláků postavil malou kapli a do té umístil obraz Panny Marie Pomocné z Pasova. Místo se brzy proslavilo množstvím zázraků a vyléčených nemocí a nedlouho poté sem za Pannou Marií Skokovskou, jíž lidé říkali důvěrně panenka skákavá, přicházelo více než čtyřicet tisíc poutníků ročně. Kdysi se tu rozkládala obec Skoky, německy nazývaná Maria Stock.