Součástí zámeckého areálu je taktéž panský pivovar, který byl vystavěn v letech 1839 – 1841. V historických interiérech pivovaru vás uvítá stylový restaurant a tradiční pivnice. Přijďte ochutnat speciality pivní kuchyně, ale především – dopřejte si chyšské pivo vařené dle staročeských receptur.
Pivovar v Chyši založil roku 1580 pan Ferdinand Ronšpergár z Ronšperka. Zbytky původní budovy se dochovaly dodnes, stačí jen dnešní pivovar zezadu obejít. Tradice vaření piva se tu udržela více než tři a půl století, až do roku 1932. Ale v roce 2003 koupili zdevastovaný pivovar ležící vedle zámku manželé Lažanští, začali s rozsáhlou obnovou celého objektu a roku 2006 zde byla uvařena první várka novodobého piva.
Chyšské pivo se vaří dle staročeských receptur s použitím nejkvalitnějších českých a moravských sladů, žateckého chmele a přírodní jiskrné vody z Doupovských hor. Pivo je přírodního charakteru bez chemických přídavků, filtrace a pasterizace. Všechny druhy piva si zde můžete nakoupit jak točené, tak také lahvové. Lahvové pivo je možné zakoupit i v exluzivním dárkovém balení. Při různých příležitostech se v chyšském pivovaru vyrábí i různá speciální piva.
A jaká piva zde můžete ochutnat?
- Prokop 11° světlý – světlé pivo plzeňského typu s průměrným obsahem alkoholu 4,0% obj. Toto pivo vás překvapí svou příjemnou nahořklou chutí a jemným chmelovým aroma.
- Prokop 12° jantar - pivo medové barvy s průměrným obsahem alkoholu 4,2% obj., je vařeno ze čtyř druhů speciálních sladů, které tomuto ležáku dodávají nezaměnitelnou chuť i aroma.
- Prokop 12° tmavé – pivo temně černé barvy s průměrným obsahem alkoholu 4,2% obj. Osobitou chuť tmavého ležáku dodává pražený slad a aromatický žatecký chmel.
Chyše jsou nevelkou spádovou obcí v západních Čechách. Leží nedaleko od vrchu Vladař uprostřed hlubokých lesů, břidlicových skal a prosluněných luk, jimiž od Žlutic až k Rabštejnu protéká řeka Střela. Skutečnou dominantou obce je ale zámek Chyše, který „vyrůstá“ vedle vesnických domů jako přízrak z pohádky anebo historického filmu.