V lesích nad Trauznickým údolím, pět kilometrů na jihozápad od středu Znojma, najdete vysoko nad zákrutem řeky Dyje jednu z nejkrásnějších vyhlídek Národního parku Podyjí. Monumentální skalní stěna s vyhlídkou byla oblíbeným místem spisovatele Charlese Sealsfielda, rodáka z nedalekých Popic.
Jedno z překrásných vyhlídkových míst v Národním parku Podyjí učarovalo na začátku 19. století rodákovi z nedalekých Popic, světově proslulému spisovateli Charlesi Sealsfieldovi, který zde rád sedával a meditoval.
Občanským jménem Karel Postl (1793-1864) vystudoval znojemské gymnázium a po absolutoriu filosofie a teologie na univerzitě v Praze byl vysvěcen na kněze a stal se sekretářem řádu Křížovníků s červenou hvězdou. Metternichův policejní režim jej donutil roku 1822 emigrovat do USA, kde se literárně proslavil (nejslavnější knihou je zřejmě jeho "Rakousko – jaké je"). Roku 1829 se stal poradcem někdejšího neapolského a španělského krále Josefa Bonaparta. Roku 1832 se vrátil do Evropy. Zemřel ve Švýcarsku. Věnoval se ale mimo jiné i problematice amerických indiánů, mezi nimiž i několik let žil. Jeho knihy inspirovaly i Karla Maye.
Naproti Sealsfieldovu kameni se otvírá rokle Mločího potoka a přímo pod vyhlídkou lze u řeky spatřit strmou Býčí skálu. V těchto místech končí vzdutí vod znojemské přehrady. Není bez zajímavosti, že ve 20. století si vodohospodáři pohrávali s myšlenkou výstavby šedesátimetrové hráze právě zde u Býčí skály. Proponované vodní dílo by zatopilo dyjské údolí od Sealsfieldova kamene přes proslulý ostroh Šobes až po rakouský Hardek. Na okolních skalních ostrožnách je porost teplomilných doubrav s výskytem modřence chocholatého, třemdavy bílé, roháče obecného a řady dalších vzácných druhů živočichů a rostlin.
K vyhlídce vede zeleně značená okružní trasa, která začíná a končí na červené magistrále Podyjím mezi obcemi Konice a Popice.