Nedaleko zříceniny hradu Lichnice nad Lovětínskou roklí se nachází rulový skalní útes Dívčí kámen sloužící jako vyhlídkové místo. Na skále jsou zde otisky dvou podkov, které připomínají pověst o krásné panně Miladě.
Vyhlídkové místo Dívčí kámen v Pardubickém kraji je součástí prohlídkového okruhu
hradu Lichnice. Cesta k němu vede z okraje vesnice Podhradí.
Z vyhlídky je pěkný výhled na oblast podél řeky Doubravy a do
Lovětínské rokle.
Pověst vypráví o krásné, ale kruté panně Miladě. Milada byla jedinou dcerou hradního pána. Byla silná a odvážná, ale její srdce v průběhu let tvrdlo. Když se hradnímu pánovi za bouře splašil kůň a zřítil se ze srázu nad Lovětínskou roklí, vzplála Milada nenávistí k zákeřným skalám a pevně se rozhodla, že si zamiluje jen toho muže, který bude vzdorovat všem jejich nástrahám. Dala rozhlásit po celém kraji, že si vezme za manžela rytíře, který vyjede v plné zbroji na osudný sráz nad Lovětínskou roklí a tam se s koněm třikrát otočí.
Mnozí vjeli odvážně po úzkém hřebenu na nebezpečný hladký vrcholek. Na tvrdé skále se však nezachytily ani nejtvrdší podkovy a bezcitná Milada tak posílala rytíře na jistou smrt. Brzy se všichni začali hradu vyhýbat. Až po delší době přijel sličný rytíř bez erbu, s kuší a s toulcem ostrých šípů. Vypravoval o dalekých krajích, hrál na loutnu a získal si Milady srdce. Když ráno vyjel splnit těžký úkol, poprvé trnula hrůzou. Rytíř zkontroloval koni podkovy, cosi do nich vložil a vyjel na skalní ostroh. Otočil se jednou, podruhé, i potřetí. Jásot zaplavil celý hrad. Rytíř zastavil koně pod Miladiným arkýřem, a když mu dívka nadšeně zamávala, zvolal silným hlasem: „Splnil jsem svůj úkol. Přemohl jsem zákeřné skály i tvou lest. Vím, že jsi dala kámen uhladit a bezcitně posílala na smrt desítky mladých mužů. Démanty, které jsem vložil do podkov svému koni, mi umožnily stát se jejich mstitelem. Zde máš odplatu za svou ukrutnost!“ Vytrhl z toulce šíp, napjal kuši a vystřelil. Než se Milada vzpamatovala, projel jí srdcem ostrý šíp. Rytíř zmizel, jako by se po něm zem slehla.