ÚvodAktualityPoznejte tajemné vodní podzemí staré Prahy na plavbách Pražskými Benátkami
Zážitky

Poznejte tajemné vodní podzemí staré Prahy na plavbách Pražskými Benátkami

  • 4. května 2022
Nevíte kam zajít v Praze s dětmi a jakou atrakci vybrat, aby je nenudila? Vydejte se s nimi na nevšední plavbu Prahou v lodi společnosti Pražské Benátky. Užijete si neobvyklé výhledy na pražské panorama i plavbu tajemnými kanály mimo hlavní plavební koridory. Loď vyplouvá denně od 10:00 do 18:00 hodin.
pražské benátkyTajemnou Prahu můžete zhlédnout nejen z paluby vyhlídkových lodí, postavených v duchu tradice z konce 19. století, ale i z gotických prostor Muzea Karlova mostu. Vydejte se na projížďku podzemním vodním tunelem pod Starým Městem a proplujte tajemnými prostory vodního kanálu Čertovka.

Lodě odplouvají každých cca 10 minut, denně od 10:00 do 18:00 hod. (poslední loď v 17:00 hod.). Lodní lístek je možné zakoupit přímo u přístaviště nebo na pokladně Muzea Karlova mostu. Stačí se jenom vypravit na Křižovnické náměstí a sejít do prostor přístaviště Judita. Z přístaviště ukrytého v unikátním vodním podzemí Starého Města se vydáte na plavbu za neopakovatelnými výhledy i nepoznanými a tajemnými kanály mimo hlavní plavební koridory.
 

Mlýnské kolo, Bradáč nebo Metronom: z paluby uvidíte vše

pražské benátkyČeká vás nejstarší pražský vodočet Bradáč i jedinečné panorama Pražského hradu z těsné blízkosti vodní hladiny. S kapitány doplujete až do samého srdce kanálu Čertovka, kde minete majestátně se vyjímající kolo Velkopřevorského mlýna. Podeplujete Mánesův most a otevře se vám pohled na Hanavský pavilon na Letné, Kramářovu vilu, Strakovu akademii, Metronom na Letné a další budovy na Kosárově a Dvořákově nábřeží. Plavbou proti proudu si uvedená místa prohlédnete z odlišné perspektivy.

Výklad o pamětihodnostech, které uvidíte během plavby, podá odborný lodní průvodce Pražských Benátek. V ceně každého lodního lístku je také jeden nápoj, kdo radši něco na zub má možnost volit tradiční perník nebo zmrzlinu. Za lodní lístek dáte 440 Kč, děti platí polovic.
Plavby po Vltavě – Pražské Benátky Zážitky

Plavby po Vltavě – Pražské Benátky

Zhlédnětě tajemnou Prahu nejen z paluby vytápěných vyhlídkových lodí postavených v duchu tradice z konce 19. století, ale i z gotických prostor Muzea Karlova mostu. Projeďte se podzemním vodním tunelem pod Starým městem, proplujte tajemnými prostory vodního kanálu Čertovka.

Praha – Staré Město Památky

Praha – Staré Město

Staré Město sice už dávno není prvním mezi městy království českého, ale zato stále patří mezi nejhezčí a nejvyhledávanější částí Prahy. Historické centrum hlavního města, zapsané mezi památkami UNESCO, je plné památek, obchodů, kaváren a restaurací a prochází jím takzvaná Královská cesta.

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu Památky

Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most je druhý nejstarší most České republiky a v Praze nejstarší dochovaný most přes řeku Vltavu. Vznikl na místě původního Juditina mostu zničeného roku 1342 táním ledů. Most zakončený z obou stran věžemi založil Karel IV. v roce 1357. Pilíře mostu zdobí 30 soch světců.

Kampa – romantika v centru Prahy Životní styl

Kampa – romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.

Kanál Čertovka – pražské Benátky Památky

Kanál Čertovka – pražské Benátky

Pražská Čertovka představuje místo, které odděluje Kampu od ostatní částí Malé Strany. Jedná se o uměle vytvořený vodní náhon, který ve 12. století vybudoval řád Maltézských rytířů, aby sloužil jako přívod vody do původních devíti malostranských mlýnů, které se kolem ostrova Kampy rozprostíraly.

Bradáč pod Karlovým mostem Památky

Bradáč pod Karlovým mostem

Kamenné hlavy tajemného Bradáče – muže s bradkou, si pod Karlovým mostem všimne málokdo. Vyčnívá z nábřežní zdi mezi Mosteckou věží a klášterem Křižovníků s červenou hvězdou. Původně byla na posledním oblouku Juditina mostu. Zda je však stejně stará a koho představovala, zůstává dodnes hádankou.