Devátý ročník donátorské abonentní řady Lobkowicz abonmá představí v komorním prostoru Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě největší talenty současné světové hudební scény.
V roce 2025 se uskuteční opět čtyři večery s neopakovatelnou atmosférou, během nichž si necháte vyprávět další poutavé příběhy spjaté s jedinečnými Lobkowiczkými sbírkami o hledání krásy a harmonie v umění i celé společnosti a nahlédnete přímo do srdce orchestru. Koncerty této řady jsou strhující jak pro návštěvníky, tak pro účinkující.
Řada Lobkowicz abonmá je koncipována jako donátorská, jeho zakoupením podpoříte přímo uměleckou činnost orchestru Prague Philharmonia.
Sezona 2025 představí například francouzskou violoncellistku Anne Gastinel, která se proslavila po celém světě již ve svých 18 letech a spolupracuje s předními světovými orchestry, jako jsou Berlínská filharmonie, Orchestre de Paris a London Symphony Orchestra. Dále japonského virtuózního houslistu Fumiaki Miuru, o kterém světoví kritici píší, že jeho talent nelze přehlédnout a má našlápnuto na zářnou kariéru. Sérii koncertů Lobkowicz abonmá 2025 zakončí portugalský klarinetista Carlos Ferreira, který byl vybrán do programu „Rising Stars“ Evropské koncertní sítě ECHO pro sezonu 2024/2025.
Program večera:
18:00 Welcome drink spojený s prohlídkou expozice
18:30 Setkání s příběhy umění – kurátoři Lobkowiczkých sbírek vyprávějí
19:00 Koncert v Císařském sále
20:15 Setkání se sólisty a orchestrem u číše vína s pohoštěním připraveným šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce
O Lobkowiczkém paláci
Lobkowiczký palác, součást Pražského hradu, je jedním z nejvýznamnějších soukromých paláců v Praze. Jeho bohatá historie sahá do období renesance a jeho interiéry skrývají unikátní sbírky umění, hudebních nástrojů a historických dokumentů, včetně originálních rukopisů děl Beethovena, Mozarta a dalších velikánů. Rodina Lobkowiczů je po staletí patronem umění.
O Prague Philharmonia
V roce 1994 vznikl díky společné iniciativě Jiřího Bělohlávka a skupiny mladých talentovaných hudebníků generační orchestr plný energie a lásky k hudbě – Pražská komorní filharmonie. Repertoár orchestru sahá od klasicismu přes romantismus až po současnou hudbu. Ačkoli je ansámbl odkojen komorní hudbou a precizním přístupem (odkaz Jiřího Bělohlávka), za 30 let své existence vyrostl ve flexibilní symfonický orchestr, schopný emotivně interpretovat širokou škálu děl. Jiří Bělohlávek vtiskl orchestru mezinárodní přesah. Od roku 2015 je v čele orchestru francouzský dirigent Emmanuel Villaume. Pravidelně spolupracuje s nejprestižnějšími světovými festivaly, jako např. BBC Proms, Dresdner Musikfestspiele nebo Pražské jaro a sály jako např. Musikverein ve Vídni, Davies Symphony Hall v San Francisku nebo Suntory Hall v Tokiu. Prague Philharmonia doprovázela a doprovází koncerty světových hvězd, jako například Luciana Pavarottiho, Renée Fleming, Jonathana Tetelmana nebo Julianu Grigoryan. Také spolupracuje s těmi nejlepšími současnými dirigenty i sólisty světového renomé a zároveň s nadšením vystupuje i s novou generací hudebních talentů, jako jsou dirigent Oscar Jockel, houslistka Bomsori Kim či tenorista Pene Pati. Na svém kontě má více než 90 kompaktních disků pro prestižní světová i domácí hudební vydavatelství. V září 2024 získala nahrávka s tenoristou Jonathanem Tetelmanem prestižní ocenění GRAMPHONE AWARDS ve vokálně-instrumentální kategorii.