ÚvodAktualityOriginální závod pro chytré hlavy po pražských věžích se uskuteční v pondělí
Letní sporty

Originální závod pro chytré hlavy po pražských věžích se uskuteční v pondělí

  • 15. září 2019
Jsou závody, při kterých tečou litry potu a jde o každou tisícínu vteřiny – a pak jsou závody, kdy na čase až tak nezáleží a hlavní roli hraje zábava a dobrodružství. Soutěžící z celé České republiky si již poosmnácté přijedou zahrát na území Prahy dobrodružnou hru Pražské věže, která se koná 16. 9. 2019. Otázky z historie a spousta schodů a jako již tradičně – překvapení a pohled na Prahu při zapadajícím slunci.
Dobrodružná orientační hra Pražské věže je oblíbená u všech věkových kategorií. Startovní nebo cílovou věží je věž Novoměstské radnice. Zvláštní pocit tajuplnosti navodí právě večerní a noční atmosféra. Na všech stanovištích se plní historické nebo rozhlížecí úkoly. Na Novoměstské radnici si soutěžící sami vyhodnotí hru a v cíli obdrží drobný dárek.

Mimo věží se podíváte i na jiná úžasná pražská místa. Čeká vás 1000 schodů a 1000 zážitků. Soutěžíte o zlatou kostičku a absolventskou turistickou vizitku.

Start proběhne z nádvoří Novoměstské radnice v pondělí 16. 9. 2019 v 17:30 až 18:00 hodin. Registrace ke hře bude na radnici probíhat již od 16:30 hodin odpoledne. Ukončení hry proběhne ve 22 hodin též na Novoměstské radnici. Startovmé vychází na 300 Kč pro dospělé a 200 Kč pro děti při registraci na webu prazske-veze.cz.
 

Pražské věže a čas

Praha MánesCo organizátoři slibují? Neobvyklé pohledy na Prahu z výšky, nové příběhy a zajímavosti, o kterých jste dosud neměli tušení – a také poznávání hlavního města a jeho magických zákoutí. A ačkoli se někde dočtete o „oblíbeném běhu po pražských věžích“, který se koná obvykle dvakrát ročně, na jaře a na podzim, ve skutečnosti čas není důležitý. Zkrátka si užijte příjemný den nebo večer, prohlédněte si známé i méně známé pražské věže, popovídejte si s ostatními účastníky a vychutnejte si společně strávený čas. Ten si navíc každý měří sám, a ani není nutné obejít všechna stanoviště.
 

Kam se podíváte?

Praha a věžeNemějte strach, z pověstných několika set pražských věží si organizátoři závodu vždy vyberou jen několik skvostů. Letos v září se například podíváte (vůbec poprvé v historii této hry) do zvonice u kostela sv. Vojtěcha, na věž sv. Klimenta, do kostela sv. Jindřicha, do kostela sv. Štěpána, do kostela sv. Tomáše na Malé straně, dostanete se také na věž v ulici Bartolomějské 4 (na "pověstné čtyřce").

K tomu navštívíte Novomlýnskou vodárenskou věž, Jindřišskou věž a pražské věže si prohlédnete také z Letné od Hanavského pavilonu.
Novoměstská radnice v Praze Památky

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze je jednou z mnoha národních kulturních památek v hlavním městě. Můžete zde vystoupat na věž, která dříve sloužila jako protipožární stanice. Vstupní gotická sloupová síň s klenbou je největším nesakrálním prostorem vrcholné gotiky v Čechách, který se dochoval.

Hanavský pavilon na Letné v Praze Gurmánská turistika

Hanavský pavilon na Letné v Praze

Restaurant Hanavský pavilon s letní terasou láká do luxusního výjimečného interiéru půvabné stavby v pseudobarokním stylu, kde nabízí nejen vše z gastronomického umění, ale i jedinečný nezapomenutelný pohled na pověstné pražské mosty a věže z ptačí perspektivy, v celé jejich historické kráse.

Letenské sady v Praze Příroda

Letenské sady v Praze

Park na Letné je druhým největším parkem v Praze 7. Veřejný park zde byl založen ve druhé polovině 19. století podle projektu B. Wünschera a J. Braula. Název je odvozen od slova Leteň, což znamená Sluneční vrch.

Novomlýnská vodárenská věž v Praze – rekonstrukce Kultura

Novomlýnská vodárenská věž v Praze – rekonstrukce

Novomlýnská vodárenská věž je pozoruhodná historická památka, která se stala jednou z dominant nábřeží Ludvíka Svobody. Stojí v Petrské čtvrti na Novém Městě, v místě bývalých pražských Nových mlýnů. Od října 2024 do března 2025 je věž uzavřena z důvodu rekonstrukce.

Praha – Nové Město Památky

Praha – Nové Město

Přijet do Prahy a nepoznat alespoň část Nového Města je skoro nemožné: na jeho území leží část Hlavního nádraží, ústřední autobusové nádraží Florenc i Masarykovo nádraží, rušné Václavské náměstí, Příkopy a Národní třída, a procházejí jím všechny tři linky metra i řada tramvajových linek.

Kostel sv. Štěpána v Praze Památky

Kostel sv. Štěpána v Praze

Kostel sv. Štěpána, který se nachází v Praze ve Štěpánské ulici, byl založen v roce 1351 Karlem IV. a byl jedním ze dvou hlavních farních kostelů zakládaného Nového Města pražského. V současné době kostel patří římskokatolické církvi.

Jindřišská věž s vyhlídkou, restaurací i muzeem Památky

Jindřišská věž s vyhlídkou, restaurací i muzeem

Gotická Jindřišská věž stojí v Jindřišské ulici v Praze jako samostatná zvonice po vzoru italských campanill. Byla postavena v letech 1472-76 a patřila i řádu křižovníků s červenou hvězdou. Přijďte si prohlédnout desetipatrovou Jindřišskou věž s výtahem, kde každé patro má své tajemství.

Klášter a kostel sv. Tomáše na Malé Straně Památky

Klášter a kostel sv. Tomáše na Malé Straně

Kostel svatého Tomáše na Malé Straně stojí už téměř 800 let. Jedinečný architektonický celek v sobě spojuje tři stavební epochy – gotiku, renesanci a baroko. V kryptě kostela je pochována řada významných lidí a vztahuje se k němu i působení jednoho z nejznámějších kronikářů Václava Hájka z Libočan.