Oblíbený dětský pořad
Večerníček se nejdřív vysílal jen jednou týdně, v neděli. Pravidelně se na televizních obrazovkách začal objevovat 2. ledna 1965. První pohádkou nebyla žádná z těch, které známe, ale příběh
Kluk a kometa, který dětem vyprávěla herečka a moderátorka
Štěpánka Haničincová.
Až do roku 1973 se Večerníček vysílal černobíle, od stejného roku začalo barevné a také každodenní vysílání. Délka pořadu přibližně osm až deset minut je daná tím, jak dlouho udrží pozornost malí diváci
10 zajímavostí o Večerníčku
- Jeho duchovním otcem a zároveň prvním dramaturgem byl spisovatel, redaktor, sochař a fotograf Milan Nápravník.
- Autorem znělky je skladatel Ladislav Simon.
- Vůbec nejstarší česká televizní znělka zároveň patří k nejstarším v Evropě.
- Výtvarnou podobu dal postavičce s papírovou čepicí Radek Pilař, autor kresleného Rumcajse a jeho rodiny.
- Hlas animovaného kluka, který jezdí po obrazovce sem a tam v různých dopravních prostředcích a rozhazuje noviny, patřil pětiletému Michalovi Citavému. Jeho maminka v tehdejší Československé televizi pracovala v Redakci pro děti a mládež.
- Známe i odpovědi na oblíbené otázky z dětských kvízů: Večerníček ve znělce vystoupá po dvaceti schodech a rozhodí kolem sebe celkem jednadvacet listů.
- Vysílání v barvě zahájily Krkonošské pohádky, dosud jediný hraný Večerníček.
- Současný Večerníček vysílá tvorbu domácích autorů, dřív se ale dostaly na obrazovku i zahraniční pohádky, namátkou Tip a Tap, příběhy Bolka a Lolka, Pes Filipes nebo Jen počkej, zajíci!
- Nejvíc dílů mají příběhy s Patem a Matem (130 dílů) a s Bobem a Bobkem (91 dílů), s Rumcajsem (52 dílů), se Spejblem a Hurvínkem (46 dílů) a Krtečkem (43 dílů).
- V roce 1999 na hvězdárně v Ondřejově objevili planetku 33 377, kterou pojmenovali Večerníček.