Černošín

Městečko na Tachovsku leží přibližně v polovině cesty mezi Stříbrem a Planou. Směrem na jihozápad objevíte romantickou zříceninu hradu Volfštejn, okolím vás provede několik naučných stezek. Jedna z nich vám poodhalí historii dávné bitvy mezi císařským a švédským vojskem roku 1647.

Oblíbené ve městě

Co musíte vidět na Tachovsku

Dominantou Černošína je barokní kostel sv. Jiří. Na náměstí stojí muzeum a Infoturistický park, který spojuje informační centrum, malé muzeum přírody a odpočinkovou zónu s jezírkem a posezením. V okolí objevíte několik zřícenin starých hradů. Zatímco z hradu Šontál u osady Krásné Údolí se dochovalo pramálo, romantická volně přístupná zřícenina hradu Volfštejn se dochovala v původní kráse. Raně středověký hrad nenarušily žádné stavební úpravy, pozornost přitahuje zejména mohutná kamenná věž.
 

Po stopách dávné bitvy

Směrem na Planou západně od Černošína klesá silnice v serpentinách do hlubokého údolí Kosího potoka. Brod přes potok kdysi střežil hrad Třebel. V roce 1647 do Čech ze Schweinfurtu přitáhla švédská armáda pod vedením generála K. G. Wrangela a po dobytí Chebu pak s císařským vojskem tři týdny bojovala o hrad i o přechod přes údolí. Potyčka se do dějin zapsala jako bitva u Třebele, po jejích stopách vás provede naučná stezka Krajinou bitvy u Třebele.
 

Výlet do tajemného údolí Kosího potoka

Nádhernou a téměř neznámou část Tachovska poznáte při putování podél Kosího potoka. Naučná stezka určená pro pěší sice měří pouhých 8 km, ale značené cesty vás podél jeho toku povedou od Mariánských Lázní až pod Vlčí horu a k soutoku s řekou Mží. V údolí kdysi stávaly mlýny, hamry i papírna, ve svazích objevíte i staré štoly a zbytky vodních děl. Pod Lazurovým vrchem lze vypátrat zříceninu hradu Michalšperk, mezi málo známé přírodní zajímavosti patří Třebelský vodopád.

Turistická informační centra